Уживајте во најдобрите 100 гола низ историјата на СП (Видео)

На досега одиграните Светски првенства вкупно се постигнати 2.548 погодоци, од кои многу погодоци биле вистинска мајсторија. Од сите овие погодоци кои досега се видени на Мундијалите, направена е компилација од најдобрите 100 голови, кои ви ги прикажуваме како загревање за тоа што треба да следува во Катар во следните 30 дена.

Уживајте.

 

- Оглас -

Најнови вести