Вака за Ливерпул не промашува: На Мане мал му се виде празниот гол (видео)

Сенегал славеше со 1-0 на гостувањето кај Гвинјеа Бисау, благодарение на Садио Мане и неговиот погодок во 82-та минута. Но, гостите за малку ќе има за што да жалат, особено Мане, кој во првото полувреме промаши златна прилика.

Првата ѕвезда на сенегалската репрезентација, и еден од клучните играчи на Јирген Клоп во Ливерпул, се посрамоти со епското промашување пред празен гол.

Соиграчот му намести 100% шанса оставајќи ги противничкиот голман и дефанзивците зад него, а Мане од прва го погоди надворешниот дел од мрежата.

- Оглас -

Најнови вести