ВАР ќе се употребува во финалето од Лигата на Европа

Најновата технологија беше воведена од стартот на нокаут-фазата во Лигата на шампионите, а за првпат ќе се употреби и во второто по квалитет европско клупско натпреварување.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *