Вистински џентлмен: Реакцијата на Левандовски кога Меси беше прогласен за најдобар (Видео)

Роберт Левандовски остана да сонува за својата прва Златна топка откако вечерва заврши на второто место во рангирањето на најпрестижната индивидуална фудбалска награда во светот.

Полјакот има две блескави години, но лани поради корона-вирусот не беше доделена Златната топка, а сите се согласуваат дека Левандовски требаше да биде прогласен за најдобар во 2020 година.

Левандовски и вечерва како вистински господин со аплауз му честиташе на Меси за наградата.

- Оглас -

Најнови вести