Во една необична игра со огромни квоти, само еден гол скрати радост вредна над 800.000 денари!

Во Sport Life секогаш има најголем избор на игри и тоа со големи коефициенти, па со само неколку мечеви може да се стигне до огромни добивки. На тикет со шест меча од европските натпреварувања кои се играат изминативе денови, фалеше само еден гол за бруто добивка од преку 800.000 денари со влог од само 100 денари.

Играта е да има 3+ голови во првото полувреме, а во вторникот Олимпик Марсеј на полувреме водеше со 3:1 против Спортинг, додека Баерн Минхен лесно со 3:0 ја водеше Викторија Плзен по првите 45 минути.

Во средата, Реал Мадрид со 2:1 водеше на полувреме против Шахтар, додека Манчестер сити имаше предност од 3:0 против Копенхаген.

Во четвртокот ПСВ на полувреме водеше со 4:0 на гости кај Цирих, а „мината“ за тикетот да не е добитен е дуелот Арсенал – Бодо/Глимт кој на полувреме беше 2:0 и недостасуваше само еден погодок за да биде 3+.