Воспитна мерка го разбуди Наполи, му ја наполнија мрежата на Сасуоло за едно полувреме (Видео)

Наполи игра фантастично во првото полувреме против Сасуоло и со четири гола во првите 20 минути води со 4:0 и е пред сигурна победа во меч од 35. коло во Серија А.

Воспитната мерка на раководството на наполитанците, играчите и стручниот штаб да бидат во изолација во текот на оваа седмица вроди со плод и Наполи се разигра и го разби Сасуоло за само едно полувреме.

Калиду Кулибали го постигна првиот гол на мечот во седмата минута и тој погодок можете да го погледнете ОВДЕ.

Потоа следеше гол-шоу со уште три погодоци до 21. минута. Редум погодуваа Осимен, Лозано и Мертенс, а Наполи веќе може да ги прокнижи трите бода што ќе го задржат на третата позиција на три кола до крајот на италијанскиот шампионат.

Елиф Елмас повторно не е во стартниот состав и ќе чека шанса да влезе во игра како резерва.

 

- Оглас -

Најнови вести