Вујовиќ: Да бидам селектор на Хрватска? Ако ме побараат, зошто да не?

Ракометната легенда и поранешен тренер на Вардар и Македонија не би имал проблем да ги преземе Коцкестите, кои останаа без кормилар по разочарувачкиот настап на Мундијалот.

Слични вести...