За сечиј вкус: Зголемени квоти на фудбал, тенис, кошарка и бејзбол

Денешната понуда на Супер типот во Sport Life нуди одлични комбинации дури од четири различни спортови. Возбудувањата ќе започнат уште во попладневните термини, кога има фудбалски мечеви во Јапонија и Кина. Јокохама, Улсан и Поханг стилерс играат дома и се во улога на фаворити.

Потоа следува тениското шоу на Вимблдон, а примамлива е квотата за победа на Ѓоковиќ, која изнесува 1.40 во дуелот со Алекс де Минаур. Има и еден кошаркарски меч, и тоа во женска конкуренција, а фаворит е тимот на Индијана.

Од фудбалите тука се и дуелите од квалификациите во Лигата на шампионите. За победа на Слован Братислава против Струга ТЛ, квотата е 1.45. Понудата се затвора со два дуела од најсилната бејзбол лига во САД, а Балтимор и Бостон треба да го искористат домашниот терен.

- Оглас -

Најнови вести