Ајакс, Барса и Тотенхем ќе победат, голови ќе има на двете дерби-средби

Пет меча од Лигата на шампионите се дел од Квотите на денот, а вкупниот коефициент ако се одиграат сите пет на еден тикет е 58.9.

Ајакс е фаворит и треба да победи против Глазгов ренџерс во меч на кој ќе има барем еден погодок во првото полувреме. За 1&1+ пол. коефициентот е 1.85. На домашен терен треба да слави и Тотенхем во дуелот со Олимпик Марсеј, а тука за играта 1&2-5 квотата е точно два.

Интер и Баерн Минхен е дербито на денот, а ако се знае дека двата тима сакаат да играат напаѓачки, може да се проба со играта ГГ4+, што носи коефициент 2.50. Погодоци треба да има и на дуелот Наполи – Ливерпул, а комбинацијата за овој меч е Т22+&ГГ и ова е најголемиот коефициент од денешната понуда, а изнесува 2.5.

Барселона е голем фаворит против Викторија П’лзењ и каталонскиот гигант уште на полувреме треба да ги реши сите дилеми околу победникот. За 1-1&2+ пол. коефициентот е 2.50.

- Оглас -

Најнови вести