Кејн дебитираше за Баерн, Олмо го украде шоуто со хет-трик за триумф на Лајпциг во Суперкупот (Видео)

Најскапото заилување во историјата на Баерн Минхен, Хари Кејн, само 20 часа откако го потпиша договорот, ги одигра првите минути за германскиот шампион, но нема да ги памети по добро.

Баерн Минхен е поразен пред своите гледачи на „Алијанц“ арената со убедливи 0:3 од Ред Бул Лајпциг во германскиот Суперкуп. Кејн во игра влезе во 63-та минута.
Шоуто на „Алијанц“ арената го украде шпанскиот репрезентативец Дани Олмо, кој ги постигна трите гола.
Олмо првиот гол го постигна во третата минута, во финишот од првиот дел постигна уште еден гол. Првиот гол може да го видите ТУКА, а вториот на овој ЛИНК. Конечниот резултат го постави во 68-та минута од пенал.