Голови по 90-тата минута на четири натпревари донесоа добивка од 13.600 евра (Фото)

Игрите на голови беа добитната комбинација изминатиот викенд и донесоа големи добивки за играчите на Sport Life. Посебно импресивен е тикетот уплатен во скопската населба Карпош, бидејќи добивката од 13.600 евра беше освоена со голови во судиското продолжение на четири натпревар.

ГОЛОВИ ВО СУДИСКОТО ПРОДОЛЖЕНИЕ ДОНЕСОА НЕВЕРОЈАТНА ДОБИВКА ОД 832.743 ДЕНАРИ

Играч на Sport Life од Скопје, односно од населбата Карпош, со седум натпревари успеа да освои неверојатни 832.743 денари. Пет натпревари беа одиграни со играта 4+, додека останатите два со ГГ и 3+. За да биде овој тикет добитен, се случуваше вистинска драма, но не на еден натпревар или на последниот, туку дури на четири меча.

Сè започна со натпреварот помеѓу Манчестер сити и Арсенал, на кој домашните во 98-мата минута преку Стоунс израмнија на 2-2, па играта 4+ беше фатена. Следуваше драма на мечот од турското првенство помеѓу Бешикташ и Ејупспор, на кој домашните победија со 2-1 со голот на Имобиле од пенал во 93-тата минута, а тоа значеше дека е фатена и играта ГГ и 3+ на овој меч.

Најголемата драма се случи на двата меча кои се играа во 20:45 часот, воедно и последните на тикетот. Најпрво Милан постигна победнички гол против Интер во 89-тата минута преку Габија, а потоа и Лион израмни на 2-2 преку Черки во 93-тата минута, па и овие два меча беа добитни.

НЕДЕЛА БЕШЕ СРЕЌЕН ДЕН И ВО ВЕЛЕС: СО 2,5 ЕВРА ДО ДОБИВКА ОД 1.800 ЕВРА САМО ВО SPORT LIFE

Неверојатен тикет со 12 погодени натпревари викендов имаше и во Велес, каде редовен играч на Sport Life со уплата од само 150 денари дојде до добивка од 109.078 денари. На тикетот се одигра 12 натпревари со квоти помеѓу 1.40 и 2.05 и сите се на игри на голови или на комбинација од конечен тип и игри на голови.

МАЛА УПЛАТА ВО КОМБИНАЦИЈА СО 12 НАТПРЕВАРИ ДОНЕСОА 1.600 ЕВРА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Редовен играч на Sport Life од Ѓорче Петров успеа да погоди 12 натпревари, сите со игри на голови и со уплата само од 100 денари да си добие 97.191 денар. Сите натпревари се одиграа во петокот, што беше само почеток на ефикасниот и полн со големи добивки викенд во Sport Life. Квотите на добитниот тикет во Ѓорче Петров се движеа помеѓу 1.44 и 2.25.