Адеми одигра 300 натпревари за Динамо, може да стане трети во историјата по број на настапи

Македонскиот репрезентативец речиси пред 11 години потпиша за Модрите и веројатно не ни сонуваше дека ќе стане нивен капитен и легенда.

Слични вести...