Академија Пандев му посака среќа на Александар Васоски во новиот клуб

Академија Пандев и тренерот Александар Васоски спогодбено се разделуваат, официјално беше објавено на Фејсбук страницата на струмичкиот клуб.

„Желбата на Васоски ќе ја испочитуваме, и му посакуваме големи успеси во новиот тренерски предизвик во ФК Сараево. Шефе ти благодариме на соработката!“ – порачаа пандевци.

- Оглас -

Најнови вести