Алвеш: Јас сум поблиску до Роналдо отколку до Меси

Дани Алвеш долги години водеше големи битки со Кристијано Роналдо. Бразилскиот десен бек имаше за задача да ги сопре налетите на Роналдо во дресот на Реал Мадрид, а сега даде една интересна изјава.

„Јас сум поблиску до Роналдо, отколку до Меси. Роналдо е пример за нас неталентираните дека со напорна работа може да се дојде до самиот врв.

Меси е од друга планета и тој е природен талент. Навистина беше тешко, скоро невозможно да се сопре Роналдо и тој е навистина еден од најдобрите фудбалери во историјата“ изјави Алвеш.

 

- Оглас -

Најнови вести