Арсенал испука петарда против Челзи, па Артета изненадувачки упати пофалби за Покетино

Фудбалерите на Арсенал немаа милост за градскиот ривал Челзи и победија со убедливи 5-0 во меч од Премиер лигата. Тоа е највисоката победа на „топчиите“ во меѓусебните натпревари, а шпанскиот тренер на клупата на Арсенал, Микел Артета, после мечот ги изненади сите кога му делеше комплименти на неговиот колега од Челзи, Маурисио Покетино.

„Целата поддршка на светот му ја давам на Маурисио Покетино за се она низ што поминува сега и за она што го работи. Тој прави навистина добра работа. Челзи заслужи да победи на сите седум претходни натпревари. Се надевам дека ситуацијата ќе се смени во негова корист, бидејќи тој тоа и го заслужува со сето она што и го даде на оваа екипа.“ – рече Артета.

https://twitter.com/HaytersTV/status/1782889255116628206?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1782889255116628206%7Ctwgr%5E23d7076329597ac7090046dc08b156d11c043776%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsportsport.ba%2Ffudbal%2Farsenal-chelsea-mikel-arteta-mauricio-pochettino-izjava-podrska%2F473245

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести