Австријците велат дека ја научиле француската лекција: Сигурно ќе играме во осминафинале на ЕП

На претходниот шампионат во Франција беа последни во групата и веднаш испаднаа, па сега се поискусни и очекуваат нокаут-фаза.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *