Барселона победникот на натпреварот ќе го реши во второто полувреме

1806 – Баерн М. – Борусија Д. (18:30)

Дерби-дуелот во Германија освен добар фудбал, ќе понуди и многу голови. Двете екипи ќе играат отворен фудбал и предлагаме да се одигра “гол-гол“ и да има голови во двете полувремиња.

Предлог тип: ГГ & 1+I & 1+II (1,74)

 

1305 – Елче – Барселона (21:00)

Екипата на Барселона ќе продолжи со одличните игри и на гостувањето во Елче. Предлог да се одигра на победа на Барселона, но и дека ќе има барем еден гол во второто полувреме.

Предлог тип: 2 & 1+ второ (1,64)

 

3003 – Јувентус – Верона (20:45)

Екипата на Јувентус е далеку од борбата за шампионската титула и од местата кои водат во Лигата на шампионите, но тоа не значи дека Јувентус нема да го покаже својот квалитет на натпреварот против Верона. Победа на Јувентус и на натпреварот да бидат постигнати од два до пет голови е нашиот предлог.

Предлог тип: 1 & 2-5 (1,89)

 

1007 – Челзи – Астон Вила (18:30)

Екипата на Челзи игра цврст фудбал, но нема да има проблем да забележи победа на домашен терен против Астон Вила во натпревар на кој нема да има многу погодоци.

Предлог тип: 1 & 0-3 (2,40)

 

1540 – Спортинг Л.  – Санта Клара (21:30)

Спортинг Лисабон е апсолутен фаворит на овој натпревар и ќе забележи убедлива победа против Санта Клара, притоа ќе постигне минимум три погодоци.

Предлог тип: 1 & Т1 3+ (1,86)

- Оглас -

Најнови вести