Барселона прими гол по само 170 секунди во Билбао, Јувентус води на „Сан Сиро“ (Видео)

Во исто време во Европа се играат три интересни дуели. Во Лига купот на Англија, во Манчестер се игра градско дерби меѓу Јунајтед и Сити, а во првите пет минути двата тима дадоа по еден гол, но и двата беа поништени поради офсајд.

Во италијанската Серија А, Милан како лидер е домаќин на Јувентус, а Старата дама по првите 20 минути покажува зошто е шампион и води со 1:0. Кјеза го даде голот за водство на гостите, откако две минути претходно истиот играч погоди статива. Погодкот на Јувентус може да го погледнете ТУКА.

Атлетик Билбао на „Сан Мемеш“ поведе против Барселона со 1:0 и тоа со гол постигнат по само 170 игра од почеткот на мечот.

Сепак, каталнскиот гигант брзо се врати и со голот на Педри израмни во 14 минута.