Бразилец со белгиски пасош прв крена бунт во Белорусија – Зошто играме фудбал?

Ричард Данило Соуза, кој игра за Динамо Минск, во интервју за „Глобо“ изјави дека треба да се прекине првенството.

Слични вести...