Брозовиќ со гол за радост во последен час за Интер

Марцело Брозовиќ со гол во 89-та минута, му донесе вредна победа на Интер против Торино од 1-0, во меч на кој двата тима се мачеа и имаа неискористени шанси.

Кога се чинеше дека нема да падне гол, Хрватот по асистенција на Барела, го отвори резултатот и на Нераѕурите им донесе три бода.

 

- Оглас -

Најнови вести