Бруклин и без Брадата има шампионски лик, Сонце го огреа Феникс во второто полувреме (Видео)

Мрежичките и без Џејмс Харден го декласираа Милвоки со 125:86, што им е највисока плејоф-победа, а предност на стартот од серијата има и Феникс против Денвер.

Слични вести...