Будуќност треба да им покаже заби на белградските Црвено-бели (Фото)

Црвена ѕвезда има шанса уште вечерва да се пласира во финалето на кошаркарската АБА-лига, но ќе мора да победи во Подгорица против Будуќност.

Последната победа на Будуќност над Ѕвезда беше во мај 2021 година, а првиот меч од оваа полуфинална серија ја доби српскиот првак со огромни 93-55. Црвено-белите од Белград се фаворити и вечерва, но квотата за нивна победа во Sport Life е одлична.

Имате еден куп опции за обложување, во понудата на Sport Life се и 12 поединци за кои може да погодувате колку поени ќе постигнат вечерва во „Морача“.

- Оглас -

Најнови вести