Дармијан и носи водство на Италија на „Олимпико“ (Видео)

Селекцијата на Италија води со 1:0 против Македонија во мечот од квалификациите за пласман на ЕП 2024. Аѕурите поведоа со голот на Дармијан во 16-та минута.

Распадори од левата страна нафрли во шеснаесетникот на Димитриевски каде Дармијан непречен од никого успеа да ја смести топката во мрежата на Димитриевски.

- Оглас -

Најнови вести