Дербито што може да решава за титулата ќе се игра на 14 мај во Струга

Екипата на Струга Трим Лум денеска го доби дербито против Шкупи и на тој начин ја обезбеди првата позиција по комплетирање на 20-те кола, а си обезбеди адут во разигрувањето од третиот круг, кога и ќе се решава за титулата.

На 12 март ќе започне третиот круг од Прва фудбалска лига, а финишот, односно последното 33 коло е закажано за 14 мај. Токму во последното коло Струга Трим Лум на свој терен ќе игра против Шкупи, а овој дуел може дури и да решава за титулата.

Во продолжение го имате комплетниот распоред од разигрувањето во третиот круг на Прва фудбалска лига.

- Оглас -

Најнови вести