Tрите меча од Квоти на денот се за чиста десетка

Секогаш кога играат Бешикташ и Галатасарај, се очекува жестоко дерби. Биткта ќе се води на стадионот на Бешикташ, а во Турција домашниот терен секогаш е важна предност. Се очекуваат погодоци во двете полувремиња, па играта 1-3 погодоци во двете полувремиња е интересна комбинација што вреди коефициент 2.

Брага не треба да загуби на гостувањето кај Жил Висенте, а понудата гостите да постигнат и два гола е 2.20.

Хетафе и Селта Виго играат во последниот меч од десеттото коло во шпанското првенство, а одлична е квотата за двете екипи да дадат по еден гол и е 2.35.

Ако се одлучите во еден тикет да ги одиграте трите меча од Квоти на денот, ќе добиете вкупен коефициент од 10.34, што значи дека само со 100 вложени денари, можната добивка е 10.34.

 

- Оглас -

Најнови вести