Десеткуван е Тотенхем – Во стартниот состав ги нема Љорис, Али, Трипиер….

Тотенхем и дефинитивно ќе игра со драстично ослабен состав, без четворица стандардни фудбалери, против Интер во еден од двата премиерни дуели во Лигата на шампионите.

Кај лондончаните во почетниот состав ги нема голманот Љорис, потоа и бекот Трипиер, офанзивниот играч за врска Али и вториот бек Алдервејрелд.

Интер ќе атакува со сите сили на победа против ослабениот гостин од Англија, а кадровски проблеми немаат ниту Барселона и ПСВ Ајндховен за дуелот на „Камп ноу“ од 18.55 часот.

Состави:

Стадион „Џузепе Меаца“ од 18,55 часот

Интер – Хандановиќ, Де Вреј, Асамоа, Шкрињар, Весино, Брозовиќ, Најнголан, Перишиќ, Политано и Икарди.

Тотенхем – Ворм, Орие, Санчес, Вертонген, Дејвис, Дајер, Дембеле, Ериксен, Сон, Ламела и Кејн.

Стадион „Камп ноу“ од 18,55 часот

Барселона – Тер Штеген, Роберто, Алба, Умтити, Пике, Бускетс, Ракитиќ, Кутињо, Дембеле, Суарес, Меси.

ПСВ Ајндховен – Зот, Тасенде, Виргевер, Шваб, Дамфрис, Росарио, Хендрикс, Переиро, Лозано, Бергвајн и Де Јонг.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести