Ди Кармине од Верона со еврогол ја прекина серијата нерешени мечеви во Италија (Видео)

Верона го совлада Калјари со 1-0, и сега тимот од градот на Ромео и Јулија дојде на само еден бод негатива од шестиот Наполи, па така екипата на Верона е активно вклучена во борбата за места кои водат во еврокуповите. Ова е прв јунски натпревар во Италија на кој еден тим победува.

Двата гола за домашниот тим вечерва беа дело на Самуел Ди Кармине, а особено убав беше оној вториот. Потоа Џовани Симеоне пред крајот на првото полувреме намали на 2-1 и внесе неизвесност.

Погледнете го голот со кој Верона поведе со 2-0:

https://www.youtube.com/watch?v=-4c1s_4EWtM&feature=emb_logo

- Оглас -

Најнови вести