Донарума се посрамоти и прими гол, а потоа бараше извинување од соиграчите (Видео)

Пари Сен Жермен со 2:1 води по првото полувреме во дербито против Монако и тоа благодарение на головите на Рамос и на Мбапе од пенал. За гостите погоди Минамино, откако ја искористи големата грешка на домашниот голман Џанлуиџи Донарума.

Репрезентативниот голман на Италија доби една повратна топка, пред него имаше чист простор, но реши да чека и на крајот згреши, а Минамино ја казни оваа грешка на домашниот голман.

- Оглас -

Најнови вести