Драма во Кадиз, во тек е борба за живот (Фото)

Навивач кој е на трибините на стадионот во Кадиз, се наоѓа во тешка состојба, па мечот Кадиз – Барселона е прекинат и не се знае кога ќе продолжи, бидејќчи лекарите на двата тима се борат за животот на гледачот.

Снимката како голманот Ледесма трча со дефибрилатор во раце и им го носи на лекарите, покажува дека работата е сериозна и станува збор за срцев проблем.

На играчите на двата тима веќе не им е до играње. Лекарите ќе бидат тие што ќе добијат најголеми аплаузи ако го спасат животот на навивачот.

- Оглас -

Најнови вести