E, ова е донација: НФЛ-ѕвезда дава пет милиони долари за погодените од пандемијата

Квотербекот на Њу Орлеанс сејнтс и неговата сопруга ѝ донираат пет милиони долари на федералната држава Луизијана.

Слични вести...