Екс-металецот од Аеродром ја здроби Турција – Клоф во НБА стил ги одведе „лалињата“ до голема победа

Поранешниот кошаркар на МЗТ Скопје постигна 27 поени поени и ја предводеше Холандија до сензација во Турција

Слични вести...