Екстра понуда: Полуфинале на ЕП, полуфинале на Копа Америка, Лига на шампиони…

Пет интересни комбинации има во денешната понуда на Квотите на денот во Sport Life. Првиот меч се игра во Братислава, каде што Слован е домаќин на македонскиот фудбалски првак Струга Трим Лум, а тука опцијата е стружани да постигнат барем еден погодок за да биде добитна квотата која се вреднува со точно два.

Полуфиналето од Европското првенство меѓу Холандија и Англија нуди две комбинации. Првата е Англија да не загуби во меч на којшто ќе има од 2-4 погодоци, што е со коефициент од 2.45.

Втората опција е Холандија да не загуби во меч на којшто ќе бидат постигнати најмалку два гола и оваа комбинација е со коефициент од 2.55.

Во Бразил, Васко де Гама треба да слави над Коринтијанс, а освен „кецот“, потребно е да има и еден погодок во второто полувреме за да биде добитна комбинацијата со квота од 2.40.

Полуфинале се игра и на Копа Америка, и тоа меѓу Уругвај и Колумбија. Тука не треба да има калкулации и победникот да се знае по 90 минути, па затоа играта 12&2+ е примамлива и е со коефициент од 2.30.

- Оглас -

Најнови вести