Еуфорија во Сплит, Хајдук го елиминираше Милан и ќе игра финале на јуниорската ЛШ!

Хајдук од Сплит и АЗ Алкмар в поненделник ќе играат финале на јуниорската Лига на шампиони за играчи до 19 години.

АЗ Алкмар на пенали го победи Спортинг Лисабон, откако во регуларниот дел средбата заврши 2-2, а Хајдук со 3-1 беше подобар од Милан.

Ова е првиот гол на мечот во Женева, на кој Хајдук го победи Милан:

- Оглас -

Најнови вести