Фаворитите Хрватска, Шпанија и Романија со водство на полувреме (Видео)

По еден гол на сите три натпревари во вечерните натпревари од Квалификациите за ЕВРО 2024. Интересно, сите три фаворити имаат идентично водство од 1-0.

Хрватска води на полувремето со голот на Андреј Крамариќ од 28 минута против селекцијата на Велс. (видео)

Иста предност има и Шпанија на домашен терен против Норвешка. Голот за домашните беше дело на Дани Олмо во 13 минута. (видео)

Единственото водство на гостите го има Романија, која води со 1-0 кај аутсајдерот Андора со погодокот на Денис Ман.

- Оглас -

Најнови вести