Првиот ривал му е светскиот првак – Георгиевски има шанси за злато на ЛОИ, коефициентот во Sport Life e одличен (Фото)

Нашиот олимпиец е рангиран како седми фаворит во категоријата над 80 килограми, но ќе има многу тешка задача на стартот бидејќи противник ќе му биде најдобриот на светот, Рафаел Алба од Куба.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *