Ѓоковиќ губеше 0-2 во сетови, па заигра како број 1 и го принуди противникот да се предаде

Луд пресврт на „Ролан Гарос“, неверојатно како по два долги сета, 19-годишникот набрзина драстично падна.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *