Гол на денот – Ел Шарави можеби прерано замина во Кина (Видео)

Стефан Ел Шарави со два гола му донесе пласман во куп-финалето на клубот Шангај Шенхуа, но со потегот при вториот гол во финишот на првото полувреме, кога го лобуваше голманот, покажа дека местото му е во некоја од европските топ лиги, а не во Кина.

Шангај победи со 3-2 против Далијан Јифанг, екипа која ја води тренерот Рафаел Бенитес и за која игра Марек Хамшик.

Ова се головите на Ел Шарави, а посебно обратете внимание на вториот, каков што ретко се гледа:

- Оглас -

Најнови вести