Гол што вреди многу – Погледнете ја магијата на Ибраими, донесе спектакуларен меч со Тотенхем во Скопје (Видео)

Најдобриот стрелец во историјата на македонските шампионати на волшебен начин погоди, а наградата и за него и за Шкендија е супер меч против англискиот гигант.

Слични вести...