Голем е хендикепот за МЗТ Скопје против Црвена Ѕвезда, има и тројца Штркови што може да се играат на поени (Фото)

МЗТ Скопје се подготвува за спектакл, денеска од 17 часот против Црвена Ѕвезда на свој терен во меч од АБА лигата, а гостин е една од најсилните екипи во Европа.

Црвено-белите играат одлично во Евролигата, а ако победат денеска во Скопје пак ќе бидат лидери на табелата во Јадранската лига.

Црвена Ѕвезда дури е и посилна кога игра во АБА лигата, бидејќи може да настапува големото засилување Факундо Кампацо, кој се уште нема дозвола за да игра во Евролигата.

Тоа ветува спектакл во Скопје, иако гостите се големи фавирити, па во понудата на Sport Life едвај и да има тип за двојка, односно тој изнесува 1.08.

Затоа попривлечно е да се одигра на хендикеп поени, а границата е 14.5 поени.

Во понудата границите за хендикеп победа на Црвена Ѕвезда варираат од 11.5 до 17.5 поени со различни коефициенти, па може да се одбере вистинската гтраница за добивка во Sport Life.

Во понудата има и тројца кошаркари на Штрковите од Аеродром на кои може да се типува на број на поени.

Границата за Кафи и Мичовиќ е по 12.5 поени, а за Бурсаќ е 9.50 и сите тројца може да се одиграат на ист тикет, зависно од вашата стратегија со плус, или минус поени.

- Оглас -

Најнови вести