Голман од 30 милиони евра ќе брани за Римската волчица

Рома во своите редови го доведе Пау Лопес, шпанскиот чувар на мрежата кој доаѓа од редовите на Реал Бетис. Римската волчица исплати 30 милиони евра, а Лопес денес ќе го стави потписот на петгодишниот договор.

Повремениот шпански репрезентативец е четврто големо засилување на Рома во овој летен преоден рок. Претходно пристигнаа Леонардо Спинацола, Брајан Кристанте и Амаду Диjавара за вкупно 71,5 милиони евра, а заедно со трансферот на Лопес, Римјаните ја надминаа границата од 100 милиони евра за ангажмани.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести