Гројтер Фурт со катастрофална грешка покажа зошто е најслаб тим во Бундеслигата (Видео)

Унион Берлин и Гројтер Фурт ремизираа 1-1 во првиот меч од јубилејното 2.000-то коло во историјата на германската Бундеслига.

Гостите кои се убедливо последни, имаа водство од 1-0 со прекрасен гол на Хргота, но со огромна грешка му подарија гол на противникот кој се бори за место во европските купови.

- Оглас -

Најнови вести