Хит: Халанд даде гол и специјално ја поздрави, а таа му врати со некултурен гест (Видео)

Ерлинг Халанд враќањето на фудбалскиот терен после шестнеделна пауза по повредата на колкот, го прослави со постигнат гол на гостувањето кај Волфсбург, и придонесе за победата на Борусија Дортмунд од 3-1.

Интересна ситуација која брзо стана хит на социјалните мрежи, имаше при прославата на голот.

Норвежанецот се обрати до една навивачка на Волфсбург, а погледнете како му врати таа:

- Оглас -

Најнови вести