И голмански автогол може да биде еврогол (Видео)

Давид Сорија си постигна ефектен автогол, откако топката од гредата се одби во неговиот гол по феноменалниот удар на Томас Лемар.

Атлетико Мадрид има предност од 1:0 во градското дерби со Хетафе, а голот беше еден од најубавите на почетокот на сезоната во Ла Лига.

Во 14. минута Лемар упати фантастичен удар од триесеттина метри, топката ја погоди гредата и се одби од грбот на Сорија во домашниот гол.

https://www.youtube.com/watch?v=IGAjBS5_Vj4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести