И талентите блескаат – Фоден погоди, а по него следува „брзиот воз“, Винисиус Жуниор (ВИДЕО)

Ова е најубавиот меч од Лигата на шампионите во оваа сезона, нема дилеми.

Најпрвин Фил Фоден во 53-тата минута погоди за 3:1, а само неколку мига подоцна, Винисиус Жуниор ја покажа својата брзина и повторно ја намали негативата на Реал Мадрид на еден гол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести