Играч на Овиедо „се занесе“ од радост и предизвика контроверзи (Видео)

Откако даде гол во 90-тата минута за водство и победа на Овиедо од 3-2 на гостувањето кај Нумансија, дефанзивецот Кристијан Фернандес Болањо,не можеше да се контролира при радоста, па почна да се допира по интимните делови од телото.

Трите бода за Овиедо се многу важни за зацврстување во средина на табелата во втората лига, но прославата на Фернандес ги подели мислењата. Некои мислат дека бил вулгарен и сакал да ги понижи противничките играчи и публиката, а други го бранат и сметаат дека само покажувал дека неговата екипа одиграла храбро.

Погледнете ги петте гола на овој интересен меч, а при крајот на видеото е контроверзната прослава:

https://www.youtube.com/watch?v=CNVWwyU4rMs

- Оглас -

Најнови вести