Играчите на Спортска прогноза вчера беа успешни, за денес нудат тикет со одлични квоти

Типувачите на најпопуларната бесплатна игра во Македонија, Спортската прогноза на Sport Life, вчера имаа успешен ден, а седуммина од нив имаат максимален ефект од шест погодени натпревари и се во игра за главните подароци.

Денес остануваат да се одиграат уште седум меча од Спортската прогноза, а ако им се верува на прогнозерите, тогаш од нив може да се состави одличен тикет со квота од 70.

Нивните очекувања се дека екипите на Сасуоло, Монца, Интер и Селта ќе победат, а мало двоумење има за Нотингем, Лутон и Бетис, па затоа овие натпревари најдобро да се одиграат со двојна шанса.

3003 – 12:30 – Сасуоло – Каљари 1 (2.30)
3004 – 15:00 – Монца – Фрозиноне 1 (2.85)
1004 – 17:00 – Барнли – Нотингем форест Х2 (1.42)
1008 – 17:00 – Лутон – Фулам 1Х (1.61)
3006 – 18:00 – Интер – Лацио 1 (1.66)
1309 – 19:00 – Бетис – Реал Сосиедад 1Х (1.39)
1307 – 19:00 – Гранада – Селта Виго 2 (2.00)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести