Интер остана непоразен на првиот натпревар од Купот на Италија против Јувентус (Видео)

Фудбалерите на Интер успеаја да останат непоразени на првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Италија против Јувентус на гостински терен откако мечот заврши 1-1 со два погодока во самиот финиш. Екипата која ќе игра во големото финале ќе биде позната за 20-тина дена, односно на 26 април, за кога е закажан реваншот во Милано.

Резултатот го отвори колумбискиот интернационалец Хуан Квадрадо во самиот финиш од мечот, односно во 83-тата минута. Кога сите мислеа дека Јувентус ќе забележи победа, така не мислеше Лукаку, кој од пенал во петтата минута од судиското надополнување на времето донесе израмнување на 1-1, воедно поставувајќи го конечниот резултат на овој натпревар.

Голот на Квадрадо може да го погледнете ТУКА.