Интер пак победи благодарение на ВАР

Интер си направи мини-серија на победи во италијанскиот шампионат, откако со резултат од 2-0 го совлада Калјари. Избраниците на Лучијано Спалети рано стигнаа до предност, голот го постигна младиот Лаутаро Мартинез во 12-тата минута. Домаќините го чуваа минималното водство се до 90-тата минута, кога Политано зголеми и ги постави конечните 2-0 на „Џузепе Меаца“.

Гостите во второто полувреме постигнаа гол при резултат 1-0, но погодокот беше поништен откако судијата со помош на ВАР технологијата одлучи дека голот не е регуларен.

 

- Оглас -

Најнови вести