Јуве со Алегри и пред шест сезони тргна без победа во првите три кола, па стана првак со 9 бода плус

Очајниот старт каков Јуве имал само еднаш во последните 52 години, не значи дека предвреме треба да се отпише Старата дама од трката за Скудетото.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *