Кафезот е опасна работа, лицето на легендарниот Мамед Калидов изгледа застрашувачки (Фото+Видео)

Хрватот Роберт Солдиќ приреди подвиг со победа со спектакуларен нокаут против легендарниот ММА борец Мамед Калидов, кој потоа мораше да претрпи сериозна реконструкција на лицето.

Солдиќ ефектно го нокаутира ривалот и стана двоен светски првак во велтер и во средна категорија во КСВ верзијата, а Калидов мораше да оди на оперативен зафат.

https://twitter.com/KSW_MMA/status/1472405682150420488?s=20

Вградена му е плочка во лицето и направена е сложена реконструкција веднаш по мечот на којшто беше брутално нокаутиран.

- Оглас -

Најнови вести